Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » życie klubowe » Jubileusz 15-lecia
9 listopada 2016 roku odwiedził nas Gubernator Okręgu 121 Radosław Bielicki. Z tej okazji zgodnie z hasłem "Ask 1” - „Zapytaj zaproś" na spotkanie... więcej
09/11/2016
23 stycznia 2016 r. w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu miał miejsce wyjątkowy wieczór. Świętowaliśmy 15 lat istnienia LC Katowice Barbórka. Odrobina... więcej
23/01/2016
W dniu& 26.11.2011 r. LC Katowice Barbórka obchodził swój wielki jubileusz, 10-lecie czarteru, organizując bal w dworku „Pod... więcej
26/11/2011

Jubileusz 15-lecia

Odrobina historii: 100 lat istnienia ruchu Lions na świecie i 27 lat w Polsce potwierdza zapotrzebowanie na ponadnarodową przyjaźń i współpracę na świecie i jest powodem rozwoju naszej organizacji. Lions Clubs International jest największą, bardzo aktywnie działającą organizacją pozarządową na świecie. Współredagował Kartę Organizacji Narodów Zjednoczonych i do dziś pełni przy ONZ funkcję doradczą. Lionów można spotkać prawie wszędzie. Mówią różnymi językami, mają różne kolory skóry, pochodzenie, religię i kulturę, ale wyznają jedną wspólna ideę, która okazała się nośna i aktualna na całym świecie do dziś: WE SERVE - SŁUŻYMY.
1 grudnia 2001 r. powstał klub kobiecy - LC Katowice Barbórka. Na rocznicowy bal zaproszenie przyjęła Charter Prezydent – Ewa Barańska-Łada. Głównym sponsorem balu była kopalnia Guido w Zabrzu.
W drugiej części wieczoru odbyła się uroczystość przyjęcia nowych członków LC Katowice Barbórka. To była dla naszego Klubu wyjątkowa chwila, gdyż po 15 latach zmieniłyśmy status klubu z żeńskiego na mieszany. Na I konwencji Klubów Lions w 1917 r. w Dallas panowie uchwalili możliwość wstępowania kobiet do ruchu Lions, a treść zapisu w protokole brzmiała: "...otwarto członkowstwo dla kobiet, jak i dla biznesmenów". Lions Clubs International 100 lat temu dla kobiet, a my teraz postanowiłyśmy „otworzyć członkowstwo dla mężczyzn”. Kandydaci: Marcin Kucharzewski (osoba wprowadzająca: Beata Brzęk-Pilarska ), Dominik Kacper Fitacz (osoba wprowadzająca: Ganiyu Lukman Oluwole, członek z LC Cypr, obecnie członek LC Katowice Barbórka ), Mirosław Hacia. Beata Brzęk-Pilarska, Ganiyu Lukman Oluwole oraz Bogusława M. Zapotoczna za wprowadzenie nowych członków otrzymali pamiątkową odznakę oraz dyplom z Centrali LCI.
W trakcie uroczystości został odczytany Kodeks Etyczny, a kandydaci złożyli ślubowanie. Otrzymali odznakę lioneską i certyfikat podpisany przez Międzynarodowego Prezydenta Lions Clubs International, które symbolizują członkostwo w Klubie i stali się w ten sposób pełnoprawnymi członkami Lions Club Katowice Barbórka.
Nasi goście - uczestnicy balu - w podziękowaniu za wspieranie naszej działalności przez 15 lat na pamiątkę otrzymali wyróżnienie Dar Serca, będące symbolem tego, co wspólnie wszyscy dajemy potrzebującym. Serca przygotowała i przekazała uczestnikom balu Lion Małgorzata Majewska. Lion Lidia Radlak była koordynatorem balu w imieniu LC Katowice Barbórka.

Za organizację balu dziękuję i wszystkim Lionom z LC Katowice "Barbórka".

Bogusława M. Zapotoczna