Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Działania prospołeczne » Działalność » Działania prospołeczne » Wieści z LC Katowice Barbórka
Drogie Koleżanki Lwice i  Koledzy Lwy Kończy się kadencja mojego "prezydentowania" w naszym LC Katowice BARBÓRKA.  Niestety nasze... więcej
30/06/2020
Przyłączając się do ogólnopolskich działań polskich Lionów w walce z korona wirusem, LC Katowice Barbórka zakupił specjalistyczne maski... więcej
09/04/2020
25 listopada 2019 w Domu Dziecka Zakątek Lion Halina i Lion Zosia wraz z wolontariuszami z LEO Klub Katowice przeprowadziły badanie wzroku... więcej
06/12/2019
Członkowie Lions Club Katowice Barbórka gościli 3 osobowy team biegaczy z LC Svyatogorsk (Obwód Doniecki, Ukraina), którzy postanowili przebiec ze... więcej
03/08/2018
Zaproszenie do udziału w konkursie skierowane do wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu miasta Katowic organizowane przez Lions Klub... więcej
06/06/2018
06/06/2017
W środę 23.11.2016 r. na ręce Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 12 w Katowicach Pani mgr Barbary Strzempy przekazaliśmy 4 sztuki siedzisk typu... więcej
23/11/2016
W środę 9 listopada 2016 roku w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka na Oddziale Pediatrii został oddany do użytku pokój o podwyższonym standardzie dla... więcej
09/11/2016
26/08/2016
Drugi kwartał działalności LC Katowice Barbórka w kadencji 2015/2016 był pełen kilku wspaniałych wydarzeń: 13 października 2015 r. podczas uroczystej... więcej
21/12/2015
W niedzielę 26 kwietnia 2015 r. w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach, odbył się zorganizowany przez LC Katowice Barbórka Koncert... więcej
26/04/2015
W dniu 26.10.2013 r. w Brennej odbyło się Sympozjum Pediatrów z woj. śląskiego, które organizowała nasza koleżanka klubowa Pani Prof. Halina Woś.... więcej
26/10/2013
Artur Pióro to wybitnie uzdolniony niesłyszący sportowiec, który ma na swoim koncie wiele sukcesów od pucharów Mistrzostwa Sląska do srebrnego... więcej
11/02/2010
Dnia 23 czerwca 2009 roku w sali konferencyjnej Hotelu Monopol w Katowicach, w siedzibie Klubu, odbyła się uroczystość osobistego... więcej
23/06/2009

Wieści z LC Katowice Barbórka

13 października 2015 r. podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach miałam przyjemność - jako Prezydent LC Katowice Barbórka - przekazać na ręce Rektora AM prof. dr hab. Tomasz Miczka stypendium, ufundowane przez Klub uzdolnionemu studentowi tej uczelni Jakubowi Czekierda.
Udział w międzynarodowym konkursie na plakat o tematyce pokojowej Share Peace zaowocował w tym roku sukcesem. I miejsce zajęła praca Kamila Brojera, wychowanka Domu Dziecka w Katowicach. Kamil został również laureatem tegorocznej edycji konkursu Plakat dla Pokoju Okręgu 121 Polska. Na zdjęciu zwycięska praca, którą prezentuje Lion Beata Brzęk-Pilarska, opiekunka Centrum Administracyjnego Wspieranie Rozwoju. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały słodycze. W tym miejscu pragnę podziękować członkiniom Klubu za zakup słodyczy, a szczególnie Lion Halina Woś. Wspaniale złożyło się, że dzieci otrzymały słodycze w magicznym dniu Św.Mikołaja. Laureat konkursu - Kamil - przede wszystkim dzięki nagrodom ufundowanym przez Okręg 121 Polska, otrzymał wspaniałe prezenty. Nagrodę w imieniu Gubernatora wręczyła wiceprezydent Klubu Lidia Radlak. Ta chwila zainspirowała nas do wzięcia udziału w konkursie, zainicjowanym przez Kluby z Krakowa. To wspaniała inicjatywa, ponieważ radość dzieci jest bezcenna. Kilka dni później okazało się, że Kamil jest nieuleczalnie chory. Być może udział w konkursie na "paczkę świąteczną", spowoduje, że otrzymamy dodatkowe pieniądze na wsparcie Kamila. Dziękuję Lion Beacie Brzęk-Pilarskiej za bardzo osobiste zaangażowanie w pomoc dzieciom z domu dziecka.
W dniu 15 października 2015 r. odbyło się spotkanie klubów Strefy Śląskiej, któremu przewodniczył Gubernator Okręgu 121 Polska Zdzisław Ryszkowski. Podczas spotkania omawialiśmy sprawy związane z rozwojem klubów oraz pozyskiwaniem środków na działalność prospołeczną.
14 listopada 2015 r. w Operze Krakowskiej odbył się w finałowy koncert 2nd Lions World Song Festival for the Blind "Sounds from the Heart". Bartłomiej Serwatka drugi reprezentant Polski, rekomendowany przez nasz Klub, otrzymał nagrodę od Bractwa Kurkowego w Krakowie. W tym miejscu pragnę z głębi serca podziękować Klubom z Krakowa, LC Kraków Stare Miasto, LC Kraków Bona Sforza, LC Kraków Śródmieście i LC Kraków Stańczyk za całkowite sfinansowanie pobytu naszego reprezentanta w Krakowie. W ten sposób doświadczyliśmy tego, że motto We Serve, dotyczy również wspierania siebie nawzajem. W imieniu swoim i członkiń Klubu oraz uczestnika Festiwalu, dziękuję. Serdecznie gratuluję zrealizowania tak wspaniałej i niezapomnianej imprezy.
W grudniu odbyło się walne zebranie LC Katowice Barbórka, którego celem była zmiana statutu. To dla LC Katowice Barbórka historyczna chwila, ponieważ z klubu żeńskiego stałyśmy się klubem mieszanym. Kandydaci do naszego Klubu to mężczyźni, którzy oficjalnie zostaną członkami LC Katowice Barbórka w styczniu 2016 r., podczas balu z okazji XV rocznicy działalności naszego Klubu. Serdecznie zapraszam na bal wszystkich Lionów Okręgu 121 Polska. Bal odbędzie się w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu.
W grudniu świętowałyśmy rocznicę charteru naszego Klubu. Było to również spotkanie świąteczne. Podczas kolacji obecni byli kandydaci na członków naszego Klubu.

Dziękuję Lionom Okręgu 121 Polska za współpracę.

Bogusława M. Zapotoczna