Jesteś tutaj: Home » O Klubie » Historia i osiagnięcia

Historia i osiagnięcia Klubu

Wieczór inauguracyjny: 01.12.2001 r.
Guiding Lion: Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska
Klub wprowadzający: LC Warszawa Arka
Lions Club Katowice Barbórka jest członkiem związku stowarzyszeń - Okręg 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions.
Klub jest organizacja pozarządowa i posiada osobowość prawną.
Celem Klubu jest sfera zadań publicznych obejmująca m.in. działalność charytatywna. Wszystkie zadania wykonujemy nieodpłatnie. Cele Klubu realizujemy m.in. poprzez pozyskiwanie środków finansowych i rzeczowych oraz osobisty wkład pracy członków Klubu.
Ruch Lions charakteryzuje się nadzwyczajną chęcią niesienia pomocy. To zaszczyt i ogromny przywilej moc być częścią tej organizacji, w której wszyscy są oddani sprawie służenia.

ZREALIZOWANE  PROJEKTY:

• 04.2002 - Współudział w organizacji Koncertu Charytatywnego dla GOPR  z udziałem zespołu "Brathanki"
  • 05.2002 - Piknik na rzecz chorych dzieci
  • 05.2003 - Koncert  pod tytułem  "Dzieci Dzieciom" -przygotowany przez dzieci ze Świetlicy Środowiskowej dla małych pacjentów z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Katowicach
  • 07.2005 - organizacja przejazdu przez południe Polski dla uczestników  "Pierwszego  Dziecięcego Maratonu Rowerowego  Ukraina-Ateny"
  • 12.2005 - Marsz Pamięci na terenie Obozu Koncentracyjnego  Auschwitz -Birkenau  wraz z Lionami z Izraela i Niemiec  w 60 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

NASZE OSIĄGNIĘCIA

Udział członkiń Klubu w Międzynarodowych Konwencjach LCI oraz w Europa Forum Bournemouth oraz Cannes.

Funkcje w Okręgu pełnione przez Członkinie Klubu

• Przewodniczące Strefy Śląskiej: Małgorzata Majewska 2005/2006; Barbara Świerkot -Jędras 2008/2009 oraz 2012/2013
  • Sekretarz ds. Międzynarodowych  2005/2006 - Grażyna Kowalczyk
  • Przewodnicząca Komisji ds. Programu AidWeb 2006/2007 oraz 2007/2008 - Grażyna Kowalczyk

Wyróżnienie i nagrody

• Grażyna Kowalczyk otrzymała: lioneski Medal Współpracy za wkład pracy społecznej w Okręg 121 Polska; District Governor Award  za pracę społeczną w Gabiniecie Gubernatora 2006/2007; podziękowania i dowód uznania DG Izrael Simshon Maron za Marsz Pamięci 2005
  • 2006 - zdobycie  III miejsca w   Międzynarodowym  Konkursie  "Plakat dla Pokoju w Okręgu 121  Polska  - przez Agnieszkę Korandy - Konkurs prowadzony w naszym Klubie pod opieką Bogusławy M. Zapotocznej
  • 2007 - zdobycie I miejsca w Międzynarodowym Konkursie "Plakat dla Pokoju" w Okręgu 121  Polska - przez Mateusz Mullera - Konkurs  prowadzony w naszym Klubie pod opieką Bogusławy M. Zapotocznej
  • 2012 - zdobycie  II miejsca w Międzynarodowym  Konkurs "Plakat dla Pokoju Imagine Peace " w Okręgu 121  Polska  - dla  Daminika Sędziak - Konkurs  prowadzony w naszym Klubie pod opieką Bogusławy M. Zapotocznej.

DOTYCHCZASOWI NASI BENEFICJENCI