Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » życie klubowe

Wizyta Gubernatora

9 listopada 2016 roku odwiedził nas Gubernator Okręgu 121 Radosław Bielicki. Z tej okazji zgodnie z hasłem "Ask 1” - „Zapytaj zaproś" na spotkanie klubowe zaprosiliśmy 5 kandydatów do naszego Klubu. Gubernator w ciekawy sposób opowiedział o działalności Lionów w Polsce i na świecie. Wszyscy podpisaliśmy się na fladze, która poleci na Ogólnoświatową Konwencję LCI do Chicago w maju 2017 roku.
Wybraliśmy pracę, która będzie reprezentować nasz Klub w Ogólnoświatowym Konkursie Plakat dla Pokoju "A CELEBRATION OF PEACE". Naszym faworytem jest praca Adriana, podopiecznego Centrum Administracyjnego Wspierania Rozwoju w Katowicach, a także pracę na wewnętrzną edycję polską konkursu dla dzieci z upośledzeniem umysłowym - będzie to praca Piotra, ucznia Zespołu Szkół Specjalnych nr 12 w Katowicach, będącego pod patronatem Zakonu Maltańskiego Polska.

Wieczór minął w bardzo serdecznej atmosferze.

kadencji 2016/2017

Jubileusz 15-lecia

23 stycznia 2016 r. w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu miał miejsce wyjątkowy wieczór. Świętowaliśmy 15 lat istnienia LC Katowice Barbórka.
Odrobina historii: 100 lat istnienia ruchu Lions na świecie i 27 lat w Polsce potwierdza zapotrzebowanie na ponadnarodową przyjaźń i współpracę na świecie i jest powodem rozwoju naszej organizacji. Lions Clubs International jest największą, bardzo aktywnie działającą organizacją pozarządową na świecie. Współredagował Kartę Organizacji Narodów Zjednoczonych i do dziś pełni przy ONZ funkcję doradczą. Lionów można spotkać prawie wszędzie. Mówią różnymi językami, mają różne kolory skóry, pochodzenie, religię i kulturę, ale wyznają jedną wspólna ideę, która okazała się nośna i aktualna na całym świecie do dziś: WE SERVE - SŁUŻYMY.
1 grudnia 2001 r. powstał klub kobiecy - LC Katowice Barbórka. Na rocznicowy bal zaproszenie przyjęła Charter Prezydent – Ewa Barańska-Łada. Głównym sponsorem balu była kopalnia Guido w Zabrzu.
W drugiej części wieczoru odbyła się uroczystość przyjęcia nowych członków LC Katowice Barbórka. To była dla naszego Klubu wyjątkowa chwila, gdyż po 15 latach zmieniłyśmy status klubu z żeńskiego na mieszany. Na I konwencji Klubów Lions w 1917 r. w Dallas panowie uchwalili możliwość wstępowania kobiet do ruchu Lions, a treść zapisu w protokole brzmiała: "...otwarto członkowstwo dla kobiet, jak i dla biznesmenów". Lions Clubs International 100 lat temu dla kobiet, a my teraz postanowiłyśmy „otworzyć członkowstwo dla mężczyzn”. Kandydaci: Marcin Kucharzewski (osoba wprowadzająca: Beata Brzęk-Pilarska ), Dominik Kacper Fitacz (osoba wprowadzająca: Ganiyu Lukman Oluwole, członek z LC Cypr, obecnie członek LC Katowice Barbórka ), Mirosław Hacia. Beata Brzęk-Pilarska, Ganiyu Lukman Oluwole oraz Bogusława M. Zapotoczna za wprowadzenie nowych członków otrzymali pamiątkową odznakę oraz dyplom z Centrali LCI.
W trakcie uroczystości został odczytany Kodeks Etyczny, a kandydaci złożyli ślubowanie. Otrzymali odznakę lioneską i certyfikat podpisany przez Międzynarodowego Prezydenta Lions Clubs International, które symbolizują członkostwo w Klubie i stali się w ten sposób pełnoprawnymi członkami Lions Club Katowice Barbórka.
Nasi goście - uczestnicy balu - w podziękowaniu za wspieranie naszej działalności przez 15 lat na pamiątkę otrzymali wyróżnienie Dar Serca, będące symbolem tego, co wspólnie wszyscy dajemy potrzebującym. Serca przygotowała i przekazała uczestnikom balu Lion Małgorzata Majewska. Lion Lidia Radlak była koordynatorem balu w imieniu LC Katowice Barbórka.

Za organizację balu dziękuję i wszystkim Lionom z LC Katowice "Barbórka".

Bogusława M. Zapotoczna

Jubileuszowy bal charytatywny LC Katowice Barbórka

SALA BALOWA - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieW dniu& 26.11.2011 r. LC Katowice Barbórka obchodził swój wielki jubileusz, 10-lecie czarteru, organizując bal w dworku „Pod Lipami”.
Założycielką klubu i pierwszą osobą, wprowadzającą kolejne członkinie, była nasza koleżanka Ewa Łada–Barańska.
Dworek "Pod Lipami" to magiczne miejsce, które rozsławiła wspaniała książka Małgorzaty Szejnert o Śląsku pt."Czarny ogród".
Na bal przybyło 140 gości, wśród nich wiele osobistości mających wpływ na życie regionu śląskiego. Okręg 121 Polska reprezentowała I Wicegubernator Elżbieta Antoszewska.
W części oficjalnej Prezydent Klubu i główna organizatorka balu, Barbara Świerkot-JędrasEWA ŁADA i WIESŁAW GOLEC - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie przypomniała historię klubu, wymieniła sponsorów, listę dotychczasowych beneficjentów oraz wręczyła zasłużonym działaczkom dyplomy. Kolejnymi wystąpieniami były wzruszające podziękowania przedstawicieli beneficjentów.
Po części oficjalnej rozpoczął się bal. Do tańca grał zespół „Trzy i pół”, który towarzyszy tradycyjnie „Barbórkom” i ich gościom od dziesięciu lat.
W przerwie między posiłkami i tańcami odbyła się aukcja obrazów i artystycznych przedmiotów użytkowych, wykonanych zarówno przez profesjonalnych, uznanych artystów, jak i artystów sztuki alternatywnej. Dochód z aukcji został w całości przeznaczony dla podopiecznych klubu.
Tańce trwały do pierwszego brzasku. Rozbawieni balowicze jeszcze długo się rozstawali, obiecując sobie solennie kolejny bal za rok.

Krystyna Bojanowska