Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » pozyskiwanie funduszy » ZIMOWA MUZYKOTERAPIA

ZIMOWA MUZYKOTERAPIA

18 stycznia 2013 r. w Katowicach odbył się koncert charytatywny "Zimowa muzykoterapia" w auli Domu Lekarza, który miałam przyjemność prowadzić. Organizatorami koncertu byli: Śląska Izba Lekarska, której prezesem jest dr Jacek Kozakiewicz oraz Lions Club Katowice Barbórka.
Celem koncertu było zebranie funduszy na zakup dla PORADNI LECZENIA MUKOWISCYDOZY (jedynej na Śląsku) pompy do podawania antybiotyków w leczeniu tej rzadkiej choroby w antybiotykoterapii domowej. Poradnię prowadzi i dziećmi zajmuje się, cudowna osoba i wspaniały specjalista, pani prof. nauk medycznych Halina Woś.
Lions Club Katowice Barbórka od ponad 10 lat pomaga na Śląsku potrzebującym dzieciom. Pomoc naszego Klubu, przekroczyła 210 tys. PLN. Od 2005 r. Lions Club Katowice „Barbórka” jest Organizacją Pożytku Publicznego. Dzięki akcji 1% corocznie pozyskujemy dodatkowe środki, dzięki którym grono naszych podopiecznych poszerza się.
Koncert uświetnił występ duetu skrzypcowego Tandemonos: Zofia Konieczna i Anna Górecka, skrzypaczki Akademii Beethovenowskiej z Krakowa. Grają razem od 2009 r. odnosząc sukcesy na scenach koncertowych w kraju, a ostatnio, z towarzyszeniem grupy muzyków na tournee w USA, Anglii i Niemiec oraz występ Chóru Śląskiej Izby Lekarskiej CAMES pod dyrekcją Doroty Dziełak-Szczepan. Chór CAMES powstał w 2009 roku. Skupia lekarzy różnych specjalności i członków ich rodzin, którzy obok pracy zawodowej pasjonują się wspólnym śpiewaniem. Zespół ma w swoim repertuarze głównie utwory a cappella z różnych epok. Występował podczas poprzednich edycji festiwalu Ave Maria, brał udział w zbiorowym wykonaniu przez kilka chórów lekarskich Mszy G dur Józefa Haydna.
Za osobisty wkład w zorganizowaniu koncertu dziękuję Krystynie Bojanowskiej.

Bogusława Zapotoczna
LC katowice Barbórka