Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » życie klubowe » Jubileuszowy bal charytatywny LC Katowice Barbórka
9 listopada 2016 roku odwiedził nas Gubernator Okręgu 121 Radosław Bielicki. Z tej okazji zgodnie z hasłem "Ask 1” - „Zapytaj zaproś" na spotkanie... więcej
09/11/2016
23 stycznia 2016 r. w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu miał miejsce wyjątkowy wieczór. Świętowaliśmy 15 lat istnienia LC Katowice Barbórka. Odrobina... więcej
23/01/2016
W dniu& 26.11.2011 r. LC Katowice Barbórka obchodził swój wielki jubileusz, 10-lecie czarteru, organizując bal w dworku „Pod... więcej
26/11/2011

Jubileuszowy bal charytatywny LC Katowice Barbórka

SALA BALOWA - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieW dniu& 26.11.2011 r. LC Katowice Barbórka obchodził swój wielki jubileusz, 10-lecie czarteru, organizując bal w dworku „Pod Lipami”.
Założycielką klubu i pierwszą osobą, wprowadzającą kolejne członkinie, była nasza koleżanka Ewa Łada–Barańska.
Dworek "Pod Lipami" to magiczne miejsce, które rozsławiła wspaniała książka Małgorzaty Szejnert o Śląsku pt."Czarny ogród".
Na bal przybyło 140 gości, wśród nich wiele osobistości mających wpływ na życie regionu śląskiego. Okręg 121 Polska reprezentowała I Wicegubernator Elżbieta Antoszewska.
W części oficjalnej Prezydent Klubu i główna organizatorka balu, Barbara Świerkot-JędrasEWA ŁADA i WIESŁAW GOLEC - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie przypomniała historię klubu, wymieniła sponsorów, listę dotychczasowych beneficjentów oraz wręczyła zasłużonym działaczkom dyplomy. Kolejnymi wystąpieniami były wzruszające podziękowania przedstawicieli beneficjentów.
Po części oficjalnej rozpoczął się bal. Do tańca grał zespół „Trzy i pół”, który towarzyszy tradycyjnie „Barbórkom” i ich gościom od dziesięciu lat.
W przerwie między posiłkami i tańcami odbyła się aukcja obrazów i artystycznych przedmiotów użytkowych, wykonanych zarówno przez profesjonalnych, uznanych artystów, jak i artystów sztuki alternatywnej. Dochód z aukcji został w całości przeznaczony dla podopiecznych klubu.
Tańce trwały do pierwszego brzasku. Rozbawieni balowicze jeszcze długo się rozstawali, obiecując sobie solennie kolejny bal za rok.

Krystyna Bojanowska