Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy
W Domu Przyjęć " Calvados" w Katowicach odbył się Charytatywny Bal Karnawałowy, na którym wszyscy goście przybyli ciekawie przebrani, a gości witały Lwice Halina i Lidia. W trakcie trwania zabawy... więcej
09/02/2019
Charytatywny Bal "Kapelusz i melonik" zorganizowany przez mój klub LC Katowice Barbórka odbył się 20 stycznia 2018 w Domu Przyjęć "Calvados" w Katowicach. Jego celem było zebranie pieniędzy na... więcej
20/01/2018
W Akademii Muzycznej w Katowicach, 29 października 2017 r., odbył się Uroczysty Koncert Akademickiej Orkiestry Dętej z okazji 100 lecia Lions Clubs International. Wśród gości wieczoru obecna była... więcej
29/10/2017
11 lutego 2017 r. w Hotelu Diament w Katowicach odbył się Bal Karnawałowy w stylu „lata 20-te, lata 30-te”, zorganizowany przez Lions Club Katowice Barbórka. W ten sposób nawiązaliśmy do 100-lecia... więcej
11/02/2017
23 października 2016 roku odbył się nasz zapowiadany koncert Lekarze Lionom. Dzięki uprzejmości Prezesa Śląskiej Izby Lekarskiej doktora nauk medycznych Jacka Kozakiewicza, odbył się on w Domu Lekarza... więcej
23/10/2016
"Wiosną muzyka jest wszędzie" to tytuł corocznego koncertu organizowanego przez LC Katowice Barbórka, który tym razem odbył się 24 kwietnia 2016 r. w Sali Akademii Muzycznej w Katowicach. Celem... więcej
24/04/2016
W niedzielę 26 kwietnia 2015 r. w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach, odbył się zorganizowany przez LC Katowice Barbórka Koncert Charytatywny "Wiosenne Preludium". Gości członkinie Klubu... więcej
26/04/2015
18 stycznia 2013 r. w Katowicach odbył się koncert charytatywny "Zimowa muzykoterapia" w auli Domu Lekarza, który miałam przyjemność prowadzić. Organizatorami koncertu byli: Śląska Izba Lekarska,... więcej
18/01/2013
W dniu& 26.11.2011 r. LC Katowice Barbórka obchodził swój wielki jubileusz, 10-lecie czarteru, organizując bal w dworku „Pod Lipami”. Założycielką klubu i pierwszą osobą, wprowadzającą kolejne... więcej
26/11/2011

Charytatywny Bal Karnawałowy

W Domu Przyjęć " Calvados" w Katowicach odbył się Charytatywny Bal Karnawałowy, na którym wszyscy goście przybyli ciekawie przebrani, a gości witały Lwice Halina i Lidia.
W trakcie trwania zabawy przedstawiciele LEO Club Katowice zaprosili na „Wiosenny bal Charytatywny”, który organizują w piątek 26.04.2019 r. w Hotelu Biały Dom, ul. Karola Darwina, 44-177 Paniówki.
Najciekawsze przebrania nagrodzone zostały butelkami wina. Podczas balu można było wylosować ciekawe nagrody niespodzianki.
Bal uznajemy za udany.
Zapraszamy za rok!

Pozdrawiam

Lidia Radlak
Past Prezydent

Charytatywny Bal „Kapelusz i melonik”

Charytatywny Bal "Kapelusz i melonik" zorganizowany przez mój klub LC Katowice Barbórka odbył się 20 stycznia 2018 w Domu Przyjęć "Calvados" w Katowicach.
Jego celem było zebranie pieniędzy na dwuletnie stypendia językowe dla podopiecznych z domów dziecka w Katowicach. To drugi rok naszej akcji dla obecnie czwórki uczniów LO.
Wszyscy, zgodnie z tematem balu, przybyli w przepięknych nakryciach głowy. Były kapelusze, toczki, cylindry, kapelusze  kowbojskie, a nawet kapelusz wietnamski.

Gości witały Lwice Lidia, Beata i Ilona.
W trakcie balu przyjęłyśmy do grona naszego klubu Lwicę Bożenę, której symboliczną matką chrzestną była Lwica Halinka.
Za szczególną pomoc w organizacji imprez w 2017 roku, obdarowałyśmy "Sercem Dobroczynności" przyjaciół klubu. „Serce Dobroczynności” jest witrażem w kształcie serca, który na pewno będzie im przypominał o naszej i naszych podopiecznych wdzięczności za ich hojność dla potrzebujących.
Pod czujnym okiem Lwicy Beaty, Komisja Dżentelmenów wybrała najciekawsze nakrycie głowy. Komisja Dżentelmenów to panowie, którzy byli gośćmi „Kapelusz i melonik”. Właścicielka najpiękniejszego nakrycia głowy, zadaniem tychże panów, otrzymała butelką szampana.
W trakcie balu, podczas zabawy fantowej, szczęściarze mieli szansę wylosować ciekawe nagrody niespodzianki: piękne albumy, filiżanki z porcelany śląskiej, drewniane zabawki wykonane przez podopiecznych placówki oświatowo-wychowawczej z której są nasi stypendyści czy butelkę dobrego wina.
Bal uznałyśmy za udany. Zapraszamy za rok. Wszyscy się dobrze bawili, a goście dopytywali, kiedy będzie następny.

I najważniejsze, zebraliśmy pieniądze na 4 roczne stypendia w szkole językowej EMPiK-u i jest nas więcej o jedną Lwicę.

Lidia Radlak
Prezydent LC Katowice Barbórka
fot. archiwum LC Katowice Barbórka

Lata 20-te, lata 30-te...

11 lutego 2017 r. w Hotelu Diament w Katowicach odbył się Bal Karnawałowy w stylu „lata 20-te, lata 30-te”, zorganizowany przez Lions Club Katowice Barbórka. W ten sposób nawiązaliśmy do 100-lecia powstania Lions Clubs International.
Goście przybyli w pięknych, stylizowanych kreacjach. Bawiliśmy się do białego rana. W trakcie balu do grona naszego klubu przyjęliśmy nową koleżankę Ilonę Piechute-Kośmider.
W przerwie między tańcami Lion Beata Brzęk-Pilarska przeprowadziła aukcję dzieł sztuki między innymi:
- obrazu „MADONNA” 2016 - autorka Beata Wąsowska
- pastelu „GRYNGER” 2017 - autorka Natasha Pavluchenko
- litografii „ORFEUSZ i EURYDYKA” 1967
- grafiki „JESIEŃ” 2013 - autor Tadeusz Figiela
oraz
piłki ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Mistrz Polski 2015/2016 z podpisami zawodników - dar od sponsora PARK HOTEL DIAMENT KATOWICE****

Dziękujemy darczyńcom za szczodrość.
Dochód zostanie przeznaczone na stypendia językowe dla naszych podopiecznych oraz na wsparcie jednego z hospicjów.
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

Lidia Radlak
Prezydent LC Katowice Barbórka
kadencji 2016/2017

Koncert i charter Klubu LEO

W Akademii Muzycznej w Katowicach, 29 października 2017 r., odbył się Uroczysty Koncert Akademickiej Orkiestry Dętej z okazji 100 lecia Lions Clubs International.
Wśród gości wieczoru obecna była Pani I Wicegubernator Okręgu 121 Polska Ewa Hełka oraz delegacja z Leo Club Wrocław United Society.
Przed koncertem swój Charter miał nowo powstały Leo Club Katowice Clout of Youth. Członkami tego Klubu są licealiści ze szkół Adama Mickiewicza, Melchiora Wańkowicza, Stanisława Maczka i Marii Konopnickiej oraz studentka Politechniki Śląskiej.

Orkiestra Dęta pod batutą dyrygenta Boon Hua Lien zaprezentowała muzykę filmową. Koncert poprowadziła Pani Kanclerz AM Katarzyna Pleśniak. W trakcie koncertu odbyła się aukcja obrazów, grafik oraz bonu na suknie wieczorową firmy Furella. Wieczór minął w przemiłej atmosferze.

Serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie!

Lidia Radlak Prezydent
LC Katowice Barbórka

Lekarze - Lionom

23 października 2016 roku odbył się nasz zapowiadany koncert Lekarze Lionom. Dzięki uprzejmości Prezesa Śląskiej Izby Lekarskiej doktora nauk medycznych Jacka Kozakiewicza, odbył się on w Domu Lekarza w Katowicach.
Wśród zaproszonych gości byli: Pani Małgorzata Moryń-Trzęsimiech - Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Przedstawiciele Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w osobach: dyrektora, lekarzy, pielęgniarek i nauczycieli, Pani Barbara Strzępa - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 12 w Katowicach, Siostra Natanaela - Dyrektor Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Katowicach Bogucicach.
Dzieci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka przygotowały cukierki, celem pozyskania dodatkowych funduszy na cele statutowe naszej organizacji.
Na początku koncertu wraz z Wiceprezydent naszego Klubu lek. med. Beatą Brzęk-Pilarską wręczyłyśmy stypendia językowe dla dwójki wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Katowicach Bogucicach.
Młodzież zaprezentowała się w krótkich autorskich taneczno-wokalnych występach, bardzo ciepło przyjętych przez publiczność.
Koncert poprowadziła koleżanka lek. med. Krystyna Bojanowska, bardzo interesująco opowiadając o każdym utworze.
W pierwszej części wystąpiła lek. med. Marta Gamrot-Wrzoł (sopran) i lek. med. Jakub Sazanów-Lubelski (tenor) w pieśniach polskich przy akompaniamencie Mirelli Malorny.
W drugiej części zaprezentował się chór „CAMES” Cantus Medici ex Silesia pod dyrekcją mgr Doroty Dziełak-Szczepan z repertuarem arii operowych i operetkowych.
Na koniec wystąpili wszyscy artyści w utworze „Libiamo” z opery Traviata Giuseppe Verdiego.

Dziękuję wszystkim gościom za tak liczne przybycie.

Lidia Radlak
Prezydent LC Katowice Barbórka