LC KATOWICE BARBÓRKA
zainaugurował swoją działalność 01.12.2001 r. Dziś jego członkami jest 13 pań i 1 pan, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych.Celem Klubu jest sfera zadań publicznych obejmująca m.in. działalność charytatywna. Wszystkie zadania wykonujemy nieodpłatnie...
 od 2005 r.
PREZYDENT
KLUBU
w kadencji 2022/2023

BEATA BRZĘK-PILARSKA

Podsumowanie kadencji 2019/2020

Drogie Koleżanki Lwice i  Koledzy Lwy

Kończy się kadencja mojego "prezydentowania" w naszym LC Katowice BARBÓRKA.
Niestety nasze spotkania zostały dramatycznie przerwane przez "siły wyższe", czyli paskudnego wirusa. Mimo to wiele udało się nam dokonać:

• zorganizowalismy uroczysty Koncert w Akademii Muzycznej (już cykliczny smiley)
  • przebadaliśmy ponad 1500 dzieci w programie "Wzrok Naszych Dzieci";
  • opiekowaliśmy się dziećmi z terenu Śląska z tzw. Chorobami Rzadkimi i Ultrarzadkimi, w tym z mukowiscydozą (jako jedyny Klub w Polsce zajmujący się takimi dziećmi) - zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, konsultacje wysokospecjalistyczne dla Rodziców tych dzieci;
  • pomagaliśmy młodzieży z Domu Dziecka  w umożliwieniu nauki języka obcego i zdobyciu prawa jazdy;
  • zakupilismy maski ochronne dla lekarzy i pielęgniarek oddziału ginekologii Szpitala Bonifratrów i pediatrów w GCZD w najgorętszym okresie pandemii;
  • zorganizowaliśmy i prowadzimy najliczniejszy Klub Leo wśród polskich Lionów (brawo Lidia! - opiekun LEO);
  • zorganizawaliśmy wyjazd turystyczno-integracyjny do Pragi dla członków naszego Klubu i sympatyków.

Przez cały rok wspieraliśmy się nawzajem i tworzyliśmy przyjazną atmosferę  pomiędzy członkami naszego Klubu.

Dziękuję za wspaniałą współpracę z sekretarzem Klubu - Lidią Radlak oraz skarbnikiem - Joasią Nowak!

Życzę  nowej Prezydent Bożenie i Jerzemu wspaniałych  pomysłów, ich realizacji i współpracy wszystkich członków naszej małej Wspólnoty oraz szybkiego powrotu do wspólnych spotkań.

Halina Woś
prezydent LC Katowice Barbórka 2019/2020